Aktualności

Ogłoszenie Lekcje z Temidą

| Kategoria: Dla Radców

Szanowni Państwo, 

w związku z rosnącym zainteresowaniem projektu "Lekcje z Temidą" poszukujemy nowych prowadzących zajęcia.
 

Z wyrazami szacunku 
Zespół Programu Lekcje z Temidą 

Czytaj więcej

XVIII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Radców Prawnych 5-9.10.2022 r.

| Kategoria: Dla Radców

U W A G A      B I E S Z C Z A D Y  !!!
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio venire” pod patronatem
Krajowej Rady Radców Prawnych organizuje we współpracy
Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych  w Rzeszowie organizuje
w dniach od 5 do 9 października 2022 r.
XVIII Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych

 

Zakwaterowanie w domkach turystycznych w Ośrodku Wypoczynkowym „Wisan” w Bystrem oraz pokojach w Ośrodku Wypoczynkowym „Bystre”.

Koszt uczestnictwa wynosi 890 zł i obejmuje:

- zakwaterowanie i wyżywienie od kolacji w dniu 5 października…

Czytaj więcej

Wakacyjne kursy “Legal Drafting in English Made Easy” i “Private Environmental Governance”

| Kategoria: Dla Radców

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Center For American Studies pragnę serdecznie zaprosić radców prawnych i aplikantów radcowskich Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach do udziału w dwóch wakacyjnych kursach: “Legal Drafting in English Made Easy” oraz “Private Environmental Governance”.

1. Kurs “Legal Drafting in English Made Easy” (piątek-sobota 29-30 lipca).

  • Cel szkolenia: Uczestnicy nauczą się sporządzania pism procesowych i nieprocesowych oraz umów w języku angielskim – wszystko to bazując na przykładach z realnego obrotu…

Czytaj więcej

Międzynarodowy Konkurs LegalTech

| Kategoria: Dla Radców

Szanowni Państwo,
przekazuję do Państwa wiadomości informację o Międzynarodowym Konkursie LegalTech:


Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie LegalTech organizowanym przez Komisję Nowych Technologii Federacji Adwokatur Europejskich.Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu będzie "E-dostęp do wymiaru sprawiedliwości". Zadaniem uczestników konkursu jest pokazanie, w jaki sposób cyfryzacja wymiaru sprawiedliwości może zwiększyć efektywność…

Czytaj więcej

PRÓBNY EGZAMIN ZAWODOWY 2022

| Kategoria: Aplikacja

Uprzejmie informuję, iż w dniach 25-29 marca br. planowane jest przeprowadzenie egzaminu próbnego. Do udziału w egzaminie uprawnieni są aplikanci, którzy ukończyli aplikację w grudniu 2021 roku.

Zgłoszenie aplikantów na poszczególne części egzaminu rozpoczyna się od 10 lutego do 24 lutego br. za pośrednictwem opracowanego przez KRRP formularza elektronicznego.

Szczegółowe informacje dotyczące próbnego egzaminu znajdują się na stronie internetowej KRRP: https://kirp.pl/probny-egzamin-radcowski/

 

Uruchomiony został także dedykowany adres…

Czytaj więcej

inauguracja I roku aplikacji radcowskiej

| Kategoria: Aplikacja

W dniu 21 stycznia 2022r. odbyła się w formie on-line inauguracja I roku aplikacji radcowskiej z udziałem władz Krajowej Rady Radców Prawnych.

W trakcie uroczystości wręczone zostały dyplomy oraz upominki aplikantom radcowskim, którzy uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie wstępnym na aplikację. Gratulację Naszym aplikantom osobiście składał Wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Marcin Cecot.

Z OIRP Kielce wyróżnieni zostali Klaudia Miszczak oraz Adrian Folwarski.

Sekretarz Rady OIRP w Kielcach

Beata Cedro-Łosak

Czytaj więcej

X edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich

| Kategoria: Aplikacja

Rozpoczęła się X edycja Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich. W dotychczasowych edycjach projektu realizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych wzięło udział już ponad tysiąc aplikantów radcowskich. Celem turnieju jest doskonalenie wśród uczestników cennych, zwiększających konkurencyjność na rynku prawniczym, umiejętności negocjacyjnych, a także propagowanie negocjacji jako alternatywnej metody rozwiązywania konfliktów, pozwalającej na wykorzystanie rozwiązań uwzględniających faktyczny interes klienta.

Turniej odbywa się…

Czytaj więcej


Konkurs dla aplikantów radcowskich oraz radców prawnych, którzy zdali egzamin zawodowy w 2021r.

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję informację o Konkursie dla aplikantów radcowskich oraz radców prawnych, którzy zdali egzamin zawodowy w 2021r.

Sekretarz Rady

Okręgowej Izby Radców Prawnych

w Kielcach

/-/ Beata Cedro- Łosak

Czytaj więcej

Ślubowanie Aplikantów I roku

| Kategoria: Aplikacja

“Ślubuję uroczyście, że jako aplikant radcowski przyczyniać się będę do ochrony i umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki aplikanta wypełniać sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, postępować godnie i uczciwie, kierując się zasadami etyki radcy prawnego i sprawiedliwości.”

W dniu 10 stycznia 2022r. odbyło się uroczyste ślubowanie aplikantów radcowskich Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach. Do ślubowania przystąpiły 44 osoby.

Uroczystość ślubowania otworzył Dziekan Rady OIRP Andrzej…

Czytaj więcej