Aktualność

Podsumowanie XII edycji Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej

| Kategoria: Dla Radców

       W dniach 30 września- 3 października 2021 roku w Kielcach odbyła się XII edycja Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej - organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach.

        W imprezie wzięło udział 15 drużyn reprezentujących 14 Okręgowych Izb Radców Prawnych z całego kraju:

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie,

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu

- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu,

- oraz dwie ekipy reprezentujące  Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

            Uczestnicy imprezy zakwaterowani byli w  Grand Hotel w Kielcach,  natomiast zawody sportowe zostały rozegrane w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.

Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna reprezentująca OIRP w Warszawie (Warszawa I),   w finale pokonując  OIRP Łódź 1:0 (0:0).  Bramkę na wagę „złota” dla ekipy z Warszawy zdobył Kacper Bardan.

            W meczu o brązowy medal Mistrzostw OIRP Toruń pokonała drużynę reprezentującą  OIRP w Lublinie   1:0 (1:0), po golu Mateusza Grzelaka.

   Triumfatorzy XII Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej wystąpili w składzie: Wojciech Merkwa, Robert Bartosiak, Antoni Suchar ( bramkarz), Tomasz Wasak, Marcin Kulaszka, Michał Orzechowski, Rafał Malinowski, Piotr Hereśniak oraz Kacper Bardan.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

I miejsce – OIRP w Warszawie ( Warszawa I) ,

II miejsce – OIRP w Łodzi,

III miejsce – OIRP w Toruniu,

IV miejsce – OIRP w Lublinie,

V - VIII miejsce – EX AEQUO – OIRP w Kielcach, OIRP w Katowicach,  OIRP w Olsztynie  oraz  OIRP we Wrocławiu,

IX  miejsce – OIRP w  Gdańsku,

X miejsce – OIPR w Krakowie,

XI miejsce- OIRP w Białymstoku,

XII miejsce – OIRP w Opolu,

XIII miejsce – OIRP w Rzeszowie

XIV miejsce – OIRP w Warszawie (Warszawa II)

XV miejsce – OIRP w Bydgoszczy

Wyróżnienia indywidualne w XII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej przypadły następującym zawodnikom:

  • Najlepszy zawodnik Mistrzostw – Mateusz Wypyszyński (OIRP w Łodzi),
  • Najlepszy strzelec Mistrzostw – Damian Górnik ( OIRP w Kielcach) – 7 bramek
  • Najlepszy bramkarz Mistrzostw – Antoni Suchar   (OIRP  Warszawa I ).

Ponadto najlepsi zawodnicy wszystkich meczów ćwierćfinałowych, meczów półfinałowych, meczu o trzecie miejsce i meczu finałowego zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

Puchar Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach za zwycięstwo w klasyfikacji „Fair Play” przypadł drużynie gospodarzy - OIRP z Łodzi.

            Puchary i medale dla pierwszych trzech drużyn w końcowej klasyfikacji Mistrzostw oraz statuetki dla zawodników wyróżnionych indywidualnie, zostały ufundowane przez Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Wsparcia finansowego naszej imprezie udzielili: „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.,Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o..

Fundatorami nagród rzeczowych dla uczestników imprezy oraz dla zawodników sklasyfikowanych na podium i wyróżnionych indywidualnie byli: Wawel S.A. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce, Formaster (właściciel marki Dafi) oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Wodę mineralną  „Buskowianka” uczestnikom Mistrzostw zapewnił jej producent  „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.

Słodycze na Mistrzostwa zapewnił ich producent – Wawel S.A.

W imprezie udział wzięli:

  • Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie  –  Pan Włodzimierz Chróścik
  • Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie i jednocześnie reprezentująca OIRP we Wrocławiu –  Pani Ewa Gryc - Zerych
  • Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie –  Pan Michał Korwek
  • Skarbnik Krajowej rady Radców Prawnych w Warszawei – Pani Joanna Kamieńska
  • Członek prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan  Bartłomiej Tkacz
  • Dziekan Rady OIRP w Bydgoszczy – Pan Michał Rościszewski
  • Dziekan Rady OIRP w Lublinie – Pan Arkadiusz Bereza
  • Dziekan Rady OIRP w Opolu – Pani Katarzyna Bisowska
  • Dziekan Rady OIRP w Rzeszowie – Pan Bartosz Opaliński
  • Wicedziekan Rady OIRP w Białymstoku – Pan Maciej Lewandowski
  • Członek prezydium Rady OIRP w Katowicach – Pan Maciej Czajkowski
  • Organizator poprzednich edycji Mistrzostw, była Dziekan Rady OIRP w Kielcach – Pani Helena Górniak
  • Wicedziekan Rady OIRP w Kielcach – Pani Elwira Skoczek
  • Wicedziekan Rady OIRP w Kielcach – Pan Marcin Cecot
  • Skarbnik Rady OIRP w Kielcach – Pan Maciej Stemplewski
  • Sekretarz Rady OIRP w Kielcach – Pani Beata Cedro- Łosak
  • Członek prezydium Rady OIRP w Kielcach – Pan Przemysław Witkowski
  • Przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy OIRP w Kielcach – Pan Ireneusz Piasecki
  • Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. - Pani Justyna Harenza
  • Prezes Zarządu „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. - Pan Michał Płatek
  • Dyrektor Generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego – Pan Marcin Bęben

 

Należy podkreślić, że nie byłoby Mistrzostw bez wsparcia naszych Sponsorów i Patronów, którymi w tym roku byli:

Sponsorzy:

  • Wawel S.A.
  • Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
  • Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A
  • Formaster (właściciel marki Dafi)

Patronat  Honorowy:

  • Wojewoda Świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz
  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Andrzej Bętkowski  
  • Prezydent Miasta Kielce – Pan Bogdan Wenta
  • Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan Włodzimierz Chróścik

Patronat  Medialny:

  • Kielecki Futbol

Partnerami wspierającymi  imprezę byli:

  • Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
  • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
  • Urząd Miasta Kielce
  • Totalizator Sportowy Sp z o.o.

Impreza oprócz emocji sportowych, była  znakomitą okazją do odświeżenia wielu znajomości i nawiązania nowych kontaktów.

Rywalizacja sportowa drużyn uczestniczących w XII edycji Mistrzostw  stała na wysokim i wyrównanym poziomie. Nie obyło się też bez niespodzianek, które uczyniły imprezę jeszcze ciekawszą.

 

Dziękuję Zawodnikom, Gościom oraz wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy zaszczycili Mistrzostwa swoją obecnością.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Mistrzostw, czuwając nad sprawnym i profesjonalnym przebiegiem zawodów.

Oczywiście zapraszam do Kielc  już za pół roku na XIII edycję Mistrzostw!

 

Dziekan
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
/-/ Andrzej Głogowski

ZDJĘCIA

Wróć