W dniach 30 września- 3 października 2021 roku w Kielcach odbyła się XII edycja Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej - organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach.
W imprezie wzięło udział 15 drużyn reprezentujących 14 Okręgowych Izb Radców Prawnych z całego kraju:
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu,
- oraz dwie ekipy reprezentujące Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.
Uczestnicy imprezy zakwaterowani byli w Grand Hotel w Kielcach, natomiast zawody sportowe zostały rozegrane w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.
Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna reprezentująca OIRP w Warszawie (Warszawa I), w finale pokonując OIRP Łódź 1:0 (0:0). Bramkę na wagę „złota” dla ekipy z Warszawy zdobył Kacper Bardan.
W meczu o brązowy medal Mistrzostw OIRP Toruń pokonała drużynę reprezentującą OIRP w Lublinie 1:0 (1:0), po golu Mateusza Grzelaka.
Triumfatorzy XII Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej wystąpili w składzie: Wojciech Merkwa, Robert Bartosiak, Antoni Suchar ( bramkarz), Tomasz Wasak, Marcin Kulaszka, Michał Orzechowski, Rafał Malinowski, Piotr Hereśniak oraz Kacper Bardan.
Końcowa klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:
I miejsce – OIRP w Warszawie ( Warszawa I) ,
II miejsce – OIRP w Łodzi,
III miejsce – OIRP w Toruniu,
IV miejsce – OIRP w Lublinie,
V - VIII miejsce – EX AEQUO – OIRP w Kielcach, OIRP w Katowicach, OIRP w Olsztynie oraz OIRP we Wrocławiu,
IX miejsce – OIRP w Gdańsku,
X miejsce – OIPR w Krakowie,
XI miejsce- OIRP w Białymstoku,
XII miejsce – OIRP w Opolu,
XIII miejsce – OIRP w Rzeszowie
XIV miejsce – OIRP w Warszawie (Warszawa II)
XV miejsce – OIRP w Bydgoszczy
Wyróżnienia indywidualne w XII Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej przypadły następującym zawodnikom:
- Najlepszy zawodnik Mistrzostw – Mateusz Wypyszyński (OIRP w Łodzi),
- Najlepszy strzelec Mistrzostw – Damian Górnik ( OIRP w Kielcach) – 7 bramek
- Najlepszy bramkarz Mistrzostw – Antoni Suchar (OIRP Warszawa I ).
Ponadto najlepsi zawodnicy wszystkich meczów ćwierćfinałowych, meczów półfinałowych, meczu o trzecie miejsce i meczu finałowego zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.
Puchar Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach za zwycięstwo w klasyfikacji „Fair Play” przypadł drużynie gospodarzy - OIRP z Łodzi.
Puchary i medale dla pierwszych trzech drużyn w końcowej klasyfikacji Mistrzostw oraz statuetki dla zawodników wyróżnionych indywidualnie, zostały ufundowane przez Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
Wsparcia finansowego naszej imprezie udzielili: „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.,Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o..
Fundatorami nagród rzeczowych dla uczestników imprezy oraz dla zawodników sklasyfikowanych na podium i wyróżnionych indywidualnie byli: Wawel S.A. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce, Formaster (właściciel marki Dafi) oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
Wodę mineralną „Buskowianka” uczestnikom Mistrzostw zapewnił jej producent „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.
Słodycze na Mistrzostwa zapewnił ich producent – Wawel S.A.
W imprezie udział wzięli:
- Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan Włodzimierz Chróścik
- Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie i jednocześnie reprezentująca OIRP we Wrocławiu – Pani Ewa Gryc - Zerych
- Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan Michał Korwek
- Skarbnik Krajowej rady Radców Prawnych w Warszawei – Pani Joanna Kamieńska
- Członek prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan Bartłomiej Tkacz
- Dziekan Rady OIRP w Bydgoszczy – Pan Michał Rościszewski
- Dziekan Rady OIRP w Lublinie – Pan Arkadiusz Bereza
- Dziekan Rady OIRP w Opolu – Pani Katarzyna Bisowska
- Dziekan Rady OIRP w Rzeszowie – Pan Bartosz Opaliński
- Wicedziekan Rady OIRP w Białymstoku – Pan Maciej Lewandowski
- Członek prezydium Rady OIRP w Katowicach – Pan Maciej Czajkowski
- Organizator poprzednich edycji Mistrzostw, była Dziekan Rady OIRP w Kielcach – Pani Helena Górniak
- Wicedziekan Rady OIRP w Kielcach – Pani Elwira Skoczek
- Wicedziekan Rady OIRP w Kielcach – Pan Marcin Cecot
- Skarbnik Rady OIRP w Kielcach – Pan Maciej Stemplewski
- Sekretarz Rady OIRP w Kielcach – Pani Beata Cedro- Łosak
- Członek prezydium Rady OIRP w Kielcach – Pan Przemysław Witkowski
- Przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy OIRP w Kielcach – Pan Ireneusz Piasecki
- Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. - Pani Justyna Harenza
- Prezes Zarządu „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. - Pan Michał Płatek
- Dyrektor Generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego – Pan Marcin Bęben
Należy podkreślić, że nie byłoby Mistrzostw bez wsparcia naszych Sponsorów i Patronów, którymi w tym roku byli:
Sponsorzy:
- Wawel S.A.
- Świętokrzyski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
- Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A
- Formaster (właściciel marki Dafi)
Patronat Honorowy:
- Wojewoda Świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz
- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Andrzej Bętkowski
- Prezydent Miasta Kielce – Pan Bogdan Wenta
- Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie – Pan Włodzimierz Chróścik
Patronat Medialny:
- Kielecki Futbol
Partnerami wspierającymi imprezę byli:
- Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
- Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
- Urząd Miasta Kielce
- Totalizator Sportowy Sp z o.o.
Impreza oprócz emocji sportowych, była znakomitą okazją do odświeżenia wielu znajomości i nawiązania nowych kontaktów.
Rywalizacja sportowa drużyn uczestniczących w XII edycji Mistrzostw stała na wysokim i wyrównanym poziomie. Nie obyło się też bez niespodzianek, które uczyniły imprezę jeszcze ciekawszą.
Dziękuję Zawodnikom, Gościom oraz wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy zaszczycili Mistrzostwa swoją obecnością.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Mistrzostw, czuwając nad sprawnym i profesjonalnym przebiegiem zawodów.
Oczywiście zapraszam do Kielc już za pół roku na XIII edycję Mistrzostw!
Dziekan
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
/-/ Andrzej Głogowski


