W załączeniu przekazuję informację o planie studiów na kierunku Prawo, studia jednolite magisterskie prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.
Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
Beata Cedro- Łosak
Szanowni Państwo,
Interesariusze Zewnętrzni Wydziału Prawa i Administracji UTH Radom,
pragnąc zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia na Wydziale Prawa i Administracji UTH Radom planujemy dokonać zmian w planie studiów na kierunku Prawo, studia jednolite magisterskie prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Zmiany podyktowane są dynamicznie zmieniającym się systemem prawa w Polsce oraz pojawiającymi się nowymi kwestiami, które wymagają szczegółowego omówienia w ramach zajęć dydaktycznych.
W planie studiów planujemy zwiększyć liczbę godzin z 2 766 do 3 010 godzin na studiach stacjonarnych oraz z 1 681 na 1 910 godzin na studiach niestacjonarnych. W ramach zaproponowanych zmian pragniemy położyć większy nacisk na zajęcia o charakterze praktycznym, w tym tworzenie pism procesowych, symulacje rozpraw sądowych, warsztaty procesowych i zajęć o charakterze aplikacyjnym.
W załączeniu przesyłam propozycję planu studiów na kierunku Prawo ze zmianami zaznaczonymi kolorem czarownym, który podkreśla charakter zmian.
Bardzo ważna jest dla nas w tym zakresie Państwa opinia. W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli nam prawidłowo ocenić potrzeby pracodawców i dostosować nasze działania w tym zakresie.
LINK do kwestionariusza ankiety: KLIKNIJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ.
Ankietę będzie aktywna do dnia: 14 kwietnia 2021 r. do godz. 14:00.
Uprzejmie dziękuję za poświęcony czas na wypełnienie ankiety.
Z poważaniem
dr. hab. Joanna Smarż, prof. UTH Rad.
Dziekan WPiA


