Aktualność

Informacja o bezpłatnych webinarach nt. prawnej ochrony przed dyskryminacją w dostępie do usług

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przesyłam Informacja o bezpłatnych webinarach nt. prawnej ochrony przed dyskryminacją w dostępie do usług.

Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach
Beata Cedro-Łosak

 

Szanowni Państwo,

 

w porozumieniu z Wiceprezesem KRRP Panem Michałem Korwek, który nadzoruje w Krajowej Izbie Radców Prawnych Działalność Komisji Zagranicznej KRRP i Komisji Praw Człowieka KRRP, pozwalam sobie przesłać informację o bezpłatnych webinariach nt. prawnej ochrony przed dyskryminacją w dostępie do usług - z uprzejmą prośbą o przekazanie tej informacji aplikantkom i aplikantom radcowskim oraz radczyniom i radcom prawnym z Państwa OIRP. 

 

Szczegóły znajdują się na stronie organizatora tj. Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego PTPA pod linkiem: 

http://www.ptpa.org.pl/aktualnosci/2020/webinaria-rowne-miejsce-warszawski-system-standaryzacji-miejsc-wolnych-od-dyskryminacji/ 

 

Poniżej załączam także zaproszenie na webinaria kierowane przez Prezeskę PTPA r.pr. Panią Karolinę Kędziorę.

 

 

Bardzo dziękuję i łączę pozdrowienia

Maria Napiontek

 

ZAPROSZENIE:

 

Szanowni Państwo,

 

W czasie pandemii Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (www.ptpa.org.pl) organizacja prawnicza, która jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w przeciwdziałaniu dyskryminacji, ma dla Państwa bardzo ciekawą ofertę edukacyjną. Temat przeciwdziałania dyskryminacji, od zawsze ważny i wymagający specjalistycznej wiedzy, obecnie nabiera szczególnego znaczenia. W trudnym momencie pandemii, to właśnie osoby należące do grup mniejszościowych, które często znajdują się najniżej w hierarchii społecznej, są najbardziej narażone na ubóstwo i pogłębianie się ich trudnej sytuacji życiowej.

 

Dlatego, zachęcamy serdecznie do udziału w webinarium PTPA, nt. prawnej ochrony przed dyskryminacją w dostępie do usług, podczas którego czołowe ekspertki w kraju z zakresu prawa antydyskryminacyjnego – r.pr. Karolina Kędziora i adw. Anna Mazurczak omówią przepisy prawa, taktyki procesowe oraz przykłady spraw sądowych, w które w ostatnich latach organizacja była zaangażowana.

 

Wydarzenie odbędzie się w trzech terminach: 16.04.2020, 23.04.2020, 6.05.2020. Opis wydarzenia i formularza zgłoszeniowego znajdą Państwo tutaj: http://www.ptpa.org.pl/aktualnosci/2020/webinaria-rowne-miejsce-warszawski-system-standaryzacji-miejsc-wolnych-od-dyskryminacji/

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

r.pr. Karolina Kędziora

Prezeska
Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego

 


--

Z poważaniem

Maria Napiontek

 

Specjalista/oficer informacyjny

Komisja Zagraniczna

Komisja Praw Człowieka

 

Krajowa Izba Radców Prawnych

 

Wróć