Aktualności

Informacja o badaniu Grupy VVA dla Komisji Europejskiej - ankieta do 15.01.2021 r. Dot. rozporządzenia nt. zobowiązań alimentacyjnych - Maintenance Regulation (No 4/2009)

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję informację z Grupy VVA, która prowadzi dla Komisji Europejskiej badanie dot. wdrożenia/problematyki Rozporządzenia nr 4/2009 w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych.

Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
Beata Cedro- Łosak

 

 

Okręgowe Izby Radców Prawnych

Szanowni Państwo,

w porozumieniu z Wiceprezesem KRRP Panem Michałem Korwek oraz Przewodniczącą Komisji Zagranicznej KRRP Panią Joanną Wisłą-Płonką przekazuję…

Czytaj więcej

Przypominamy, że 2020r. jest ostatnim w cyklu szkoleniowym obejmującym lata 2018-2020, w trakcie którego radca prawny ma obowiązek uzyskania 40 punktów szkoleniowych.

| Kategoria: Dla Radców

Ponadto informuję, że zgodnie z § 11 Uchwałą Nr 103/IX/2015 z dnia 11 grudnia 2015r Krajowej Rady Radców Prawnych. w sprawie Regulaminu zasad wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego przez radców prawnych i zadań organów samorządu służących zapewnieniu przestrzegania tego obowiązku (tj. Uchwała Prezydium KRRP Nr 295/X/2018 z dnia 12 lipca 2018r..), nieuzyskanie przez radcę prawnego minimalnej wymaganej liczby punktów szkoleniowych jest równoznaczne z niewypełnieniem obowiązku doskonalenia zawodowego, co może spowodować odpowiedzialność…

Czytaj więcej

Biuletyn OIRP Kielce

| Kategoria: Dla Radców

"Co łączy Richarda Susskinda - guru prawniczej futurologii z przepisem na rybę po grecku i nazwa miejscowości o nazwie Lgota?

Najnowszy, świąteczno-noworoczny numer Biuletynu OIRP Kielce ;-)

Zapraszamy do lektury."

Czytaj więcej

Komunikat

| Kategoria: Dla Radców

Prosimy radców prawnych specjalizujących się w tematyce prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, zainteresowanych przyjmowaniem spraw z urzędu i reprezentowaniem osób fizycznych w postępowaniu o ogłoszenie upadłości - o zgłaszanie się do Izby na adres e-mail izba@remove-this.oirpkielce.pl

Wicedziekan Rady OIRP Kielce
Marcin Cecot

Czytaj więcej

Webinarium UIA z okazji 70. rocznicy przyjęcia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuje informację o webinarium Międzynarodowej Unii Adwokatów UIA organizowanym z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy przyjęcia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Webinarium odbędzie się w czwartek 17 grudnia br. w godz. od 17.00 do 18.00.
Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja, językami webinarium są angielski i francuski - szczegółowe informacje zostały opublikowane na stronie internetowej Krajowej Izby Radców Prawnych pod linkiem: https://kirp.pl/webinarium-uia-z-okazji-70-rocznicy-przyjecia-europejskiej…

Czytaj więcej

Wnioski o przyznanie pomocy finansowej w formie zapomogi pieniężnej

| Kategoria: Seniorzy

Dnia 14 grudnia 2020 r.

Pilny komunikat do wszystkich naszych seniorów

 

         10 grudnia 2020 r. odbyła się wideokonferencja z udziałem Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, Członków Kapituły Funduszu Seniora, Rady Klubów Seniora oraz Przewodniczących Klubów Seniora.

          Przedmiotem wideokonferencji było omówienie sytuacji powstałej po posiedzeniu KRRP, na którym podjęto uchwałę o zawieszeniu Funduszu Seniora do końca 2021 r. Taka uchwała jest konsekwencją sytuacji, jaka zaistniała w związku z pandemią.

          Uwaga! Radcy…

Czytaj więcej

Studia podyplomowe „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym”.

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję informacje o studiach podyplomowych „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym” oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

https://prawoumow.wpia.uj.edu.pl/zapisy

 

        Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
   w Kielcach
    /-/ Beata Cedro - Łosak

Czytaj więcej

Warunki przepływu towarów między UE a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję informacje o spotkaniu informacyjym poświęconym warunkom przepływu towarów między UE a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego.

Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
Beata Cedro - Łosak

 

Szanowni Państwo,

Ambasada Brytyjska w Warszawie oraz UK Border and Protocol Delivery Group (BPDG) serdecznie zapraszają na ostatnie w 2020 roku spotkania informacyjne poświęcone warunkom przepływu towarów między UE a Wielką Brytanią po zakończeniu okresu przejściowego związanego z Brexitem.
Nowe zasady…

Czytaj więcej


Pokaz online filmu "Filadelfia" (reż. Demme, 1993 r.)

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję zaproszenie do pobierania bezpłatnych kodów dostępu do pokazu online filmu "Filadelfia" (reż. Demme, 1993 r.).

Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
Beata Cedro - Łosak

Czytaj więcej