Aktualności

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

| Kategoria: Dla Radców

    uprzejmie informuję, że Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach po raz kolejny organizuje spotkanie z okazji „Dnia Radcy Prawnego”, które odbędzie się w dniu 7 lipca 2018r. w Restauracji „Siedem pokus” (adres: Aleja Na Stadion 365, 25-127 Kielce) w godz. 15:30-24:00.

    Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu do dnia 15 czerwca 2018r.  na adres e-mail: izba@remove-this.oirpkielce.pl lub obslugaradcow@remove-this.oirpkielce.pl albo telefonicznie na nr tel. 413415604.

    Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością, bo będzie to…

Czytaj więcej

„Każdy ma prawo pomagać”

| Kategoria: Dla Radców

Informuję, że w dniach 1.06.2018r. -30.06.2018r. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach już po raz drugi organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt p.n. „Każdy ma prawo pomagać”, którą następnie przekaże Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Oddział w Kielcach.

Zbiórka dotyczy zarówno radców prawnych i aplikantów radcowskich, jak również osób nie należących do Samorządu.
Każdy darczyńca może zostawić coś od siebie w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach przy ul. Przecznica 6 lok. 4.
Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji…

Czytaj więcej

Ogłoszenie

| Kategoria: Dla Radców

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 11 czerwca 2018 roku do 31 sierpnia 2018 roku biuro Izby będzie czynne w następujących godzinach:

 

 - poniedziałek 9:00 - 17:00 (dyżury pracowników w godzinach zajęć aplikantów od 17:00-19:00)


 - wtorek, środa, piątek 8:00 - 16:00

 

 - czwartek 8:00 - 17:00 (dyżury pracowników w godzinach zajęć aplikantów od 17:00-19:00)

Czytaj więcej

Ogłoszenie

| Kategoria: Dla Radców

Uprzejmie informuję, że w dniu 1 czerwca 2018 roku (piątek) biuro Izby czynne będzie na zasadzie dyżurów pracowników.

           Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
     /-/ Beata Cedro - Łosak

Czytaj więcej

Koleżanki i Koledzy

| Kategoria: Dla Radców

      W środę 16 maja 2018r. w gmachu Sądu Najwyższego odbył się III etap Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

      Przypominam, że OIRP w Kielcach reprezentowali:

laureatka ze szkoły podstawowej - uczennica  Oliwia Niewczas ( Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skarżysku – Kamiennej);

laureat z gimnazjum – uczeń  Jakub Busiek (Prywatna Szkoła Podstawowa w…

Czytaj więcej

Kampania samorządowa, dotycząca korzyści finansowych płynących dla radców prawnych i aplikantów radcowskich wynikających z przynależności do samorządu

| Kategoria: Dla Radców

23 maja rusza kampania samorządowa, która dotyczy bezpośrednich korzyści finansowych płynących dla radców prawnych i aplikantów radcowskich wynikających z przynależności do samorządu.

To właśnie dzięki przynależności do największego samorządu prawniczego w Polsce, mamy możliwość negocjowania z największymi podmiotami biznesowymi na rynku.

Dzięki zaangażowaniu r.pr. Bartłomieja Tkacza, członka Prezydium KRRP, nasze koleżanki i nasi koledzy mają możliwość zakupu tańszego paliwa, korzystania w promocyjnej cenie z programu informacji prawnej,…

Czytaj więcej

Szkolenie na mediatora certyfikowanego, które odbędzie się w Mikołajkach w dniach 30 czerwca – 5 lipca 2018 r.

| Kategoria: Dla Radców

Poniżej przekazuję informację dot. Letnich Warsztatów Mediacji.

Szkolenie na mediatora certyfikowanego, które odbędzie się w Mikołajkach w dniach 30 czerwca – 5 lipca 2018 r.

             Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
               w Kielcach
     /-/ Beata Cedro - Łosak

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych zaprasza na Letnie Warsztaty Mediacji wszystkich radców prawnych, którzy chcieliby uzyskać certyfikat i zostać wpisani na listę mediatorów certyfikowanych CMG przy KIRP oraz wykonywać zawód mediatora.

T…

Czytaj więcej

Koleżanki i Koledzy Seniorzy !

| Kategoria: Seniorzy

Serdecznie zapraszam w miesiącu czerwcu na dwa ostatnie nasze spotkania przed przerwą wakacyjną . Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiły zmiany w terminach i miejscach spotkań wcześniej podawanych .

I tak pierwsze  spotkanie klubowe odbędzie się w siedzibie naszej Izby w środę 6 czerwca o godz. 15 . Naszym gościem będzie dyrektor Muzeum Historii Kielc dr Jan Główka .Wysłuchamy godzinnej prelekcji o historii naszego miasta na przestrzeni XIX i XX stulecia .

Natomiast drugi raz spotkamy się w plenerze  w piątek 8 czerwca o 15:30
 w Gospodarstwie…

Czytaj więcej

RODO przy kawie - „Przy kawie – rozmowy radców prawnych”

| Kategoria: Dla Radców

          Szanowni Państwo
              Dziekani Rad
Okręgowych Izb Radców Prawnych

W czwartek, 24 maja o godz. 11.00. rozpoczynamy cykl debat„Przy kawie – rozmowy radców prawnych”. Jest to nowy cykl rozmów i debat poświęconych praktycznym aspektom wykonywania zawodu radcy prawnego. Na każdej z będziemy gościć ekspertów, z którymi będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla radców prawnych.

Pierwsza z debat zatytułowana jest „RODO w praktyce mikrokancelarii radcy prawnego- praktyczne aspekty zmian wprowadzanych przez unijne rozporządzenie o…

Czytaj więcej