Szanowni Państwo,
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 5 – 8 czerwca 2025 r. w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu
ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 40 PKT. SZKOLENIOWYCH.
Tematyka :
1. Od pozwu do Wyroku – postępowanie cywilne przed sądem I instancji – stan obecny i projektowane zmiany
wykładowca Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Karaś
Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu.…
Koleżanki i Koledzy,
Komisja Doskonalenia Zawodowego i Współpracy Zagranicznej zaprasza do udziału
w bezpłatnym szkoleniu:
Termin: 10 maja 2025 r., godzina 1000do 1300
Miejsce: szkolenie w formie webinarium
Temat: Podatek u źródła (WHT). Analiza poszczególnych tytułów do opodatkowania:
a) Należności licencyjne
b) Dywidendy
c) Odsetki
d) Usługi niematerialne
Wykładowca: Radca Prawny Bartłomiej Walczyński
Punkty szkoleniowe: 6 pkt
Zgłoszenie do udziału w szkoleniu należy składać za pośrednictwem aplikacji OIRP24 Kielce w terminie do 7 maja…
Koleżanki i Koledzy,
Na prośbę Filipa Zawady Koordynatora wydarzeń w Fundacji Women in Law. Przekazuję informację o organizowanym po raz szósty Programem Mentoringowy dla młodych prawniczek.
Celem programu jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet w branży prawniczej poprzez indywidualną relację mentoringową.
VI edycja programu będzie realizowana od czerwca 2025 r. do stycznia 2026 r.
W załączeniu przekazuję informację o VI edycji Programu oraz link do formularza zgłoszeniowego.
Rekrutacja rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 10 maja 2025.
ww…
Szanowni Państwo,
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 8-11.05.2025r. w hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem
ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 30 PKT. SZKOLENIOWYCH.
Tematyka :
1. Wpływ postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego na inne postępowania.
2. Problematyka kosztów w postępowaniu cywilnym (uiszczanie opłat, zwolnienie od kosztów sądowych, rozliczanie kosztów w…
W imieniu Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach mam przyjemność zaprosić radców prawnych i aplikantów radcowskich do wzięcia udziału w:
XXIX Tenisowych Mistrzostwach Polski Prawników.
Dziekan Rady OIRP w Kielcach
Marcin Cecot
W dniach 10-13 kwietnia 2025 roku w Kielcach i w Zagnańsku odbyła się XVI edycja Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej - organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach.
W imprezie wzięła udział 15 drużyn reprezentujących 14 Okręgowych Izb Radców Prawnych z całego kraju:
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku,
- reprezentacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach,
-…
Etap II składał się z dwóch części:
Pisemnej – rozwiązanie kazusu
Ustnej – uczestnicy odpowiadali na jedno pytanie wylosowane z puli 20 pytań
Konkurs przeprowadziła Okręgowa Komisja w skład, której weszli:
r.pr. Anna Pacanowska – przewodnicząca komisji
r.pr. Katarzyna Turbiarz
r.pr. Marcin Żmuda
W ceremonii rozdania nagród uczestniczyła Wicedziekan OIRP Kielce r.pr. Beata Cedro – Łosak oraz Wicekurator Oświaty Grażyna Dekiel – której składam podziękowania za pomoc w propagowaniu konkursu.
…
Serdecznie zapraszam na jednodniową wycieczkę w dniu 8 maja 2025 roku (czwartek) do Pałacu Mała Wieś.
Pałac Mała Wieś znajduje się ok 65 km od Radomia, jedziemy w kierunku Warszawy. Znajduje się tu piękny, klasycystyczny pałac wybudowany przez przyjaciela i doradcę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bazylego Walickiego w 1786 roku. Zespół pałacowy otaczają niezwykłe ogrody -różany, angielski, francuski czy ogród fontann. Restauracja Stara Wozownia (gdzie zjemy obiad) to kolejny z obiektów pałacowych, który pamięta niezwykłą historię…
Druga edycja Ogólnopolskiego Prawniczego Turnieju Negocjacyjnego.
Organizatorami turnieju są Urząd Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, Izba Adwokacka w Warszawie i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie.
Celem turnieju jest popularyzacja wśród młodych prawników polubownych metod rozwiązywania sporów, również w przypadku sporów z udziałem podmiotów sektora publicznego, a także wsparcie rozwoju umiejętności w tym zakresie.
Uczestnikami turnieju mogą być: