Aktualności

V edycja Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie

| Kategoria: Dla Radców

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach ma przyjemność poinformować Państwa, iż w roku szkolnym 2019/2020  samorząd radcowski realizował będzie już V edycję Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie, adresowaną do  uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy o prawie, wzrost świadomości prawej wśród społeczności uczniowskiej, a także kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży.
 
Serdecznie zachęcamy Państwa do…

Czytaj więcej

Praktyczne instrukcje dla stron dotyczące spraw wnoszonych do Trybunału Sprawiedliwości UE

| Kategoria: Dla Radców

     W załączeniu przekazuję  dokument pt. „Praktyczne instrukcje dla stron dotyczące spraw wnoszonych do Trybunału Sprawiedliwości UE” z Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej

Sekretarz Rady
OIRP w Kielcach
Beata Cedro-Łosak

Czytaj więcej

Zapraszam do udziału w dwóch kolejnych wydarzeniach Klubu Seniora przy OIRP w Kielcach

| Kategoria: Seniorzy

Kielce, dnia   18  lutego 2020  roku

I. Ogólnoizbowe (wszystkich rejonów) spotkanie integracyjne w siedzibie OIRP w Kielcach
 ul. Przecznica 6 w dniu 3 marca 2020 roku ( wtorek) o godzinie 1100

W programie powitalny poczęstunek przekąskowy,  wystąpienie Dziekana Izby kol. Heleny Górniak, spacer po najstarszych miejscach centrum miasta, wspólny gorący posiłek
w restauracji Stary Browar przy rynku.

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze zorganizowanego transportu proszone są o zgłaszanie się do:
- kol. Małgorzaty Stan- Siewierskiej tel. 604 061…

Czytaj więcej

Forum Prawa Mediów Elektronicznych - zaproszenie

| Kategoria: Dla Radców

Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w 6. Forum Prawa Mediów Elektronicznych, które odbędzie się w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2020 r. w Szczecinie.

Forum Prawa Mediów Elektronicznych (FPME) jest cykliczną konferencją o charakterze niekomercyjnym, organizowaną przez naukowców oraz przedstawicieli praktyki zainteresowanych prawem mediów elektronicznych. Wydarzenie w założeniu stanowi cykliczne forum wymiany przemyśleń i doświadczeń pomiędzy wybitnymi naukowcami i praktykami zainteresowanymi…

Czytaj więcej

Konferencja podatkowa UMK Toruń

| Kategoria: Dla Radców

Ośrodek Studiów Fiskalnych Uniwersyteu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na kolejną konferencję podatkową: V Toruński Przegląd Orzecznictwa Podatkowego (6-7 marca 2019 r.). Referat wprowadzający pt. "Ulga meldunkowa w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 21ust. 1 pkt 126 w brzmieniu obowiązującym w latach 2007 i 2008) w orzecznictwie sądów administracyjnych – zagadnienia materialnoprawne i procesowe" wygłosi tradycyjnie Prezes Izby Finansowej NSA sędzia Jan Rudowski.
W trakcie konferencji omówionych zostanie prawie 40 orzeczeń w…

Czytaj więcej

Maraton Opolski 2020

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu  przekazuję zaproszenie do udziału w VII Mistrzostwach Radców Prawnych  w biegu na dystansie Półmaratonu oraz w biegu na 10 km.

Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
w Kielcach
/-/ Beata Cedro- Łosak

Czytaj więcej


Szkolenie 29.02.2020 w Radomiu

| Kategoria: Dla Radców
Czytaj więcej

Pierwszy numer „Biuletynu OIRP Kielce” już dostępny!

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

Z radością oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer „Biuletynu OIRP Kielce”. Czasopismo można pobrać ze strony internetowej naszej Izby (zakładka „Biuletyn”) oraz strony Izby na portalu facebook.

Zachęcamy Was do współtworzenia Biuletynu i dziękujemy z góry za każdy wkład w rozwój Biuletynu. Warto podzielić się z innymi nie tylko publikacją naukową, ale także ciekawym felietonem, sprawozdaniem z ważnego wydarzenia, recenzją filmu czy zabawną historią z własnej praktyki.

Materiały można przesyłać na adres: biuletyn@o…

Czytaj więcej

Seminarium TRALIM nt. prawa europejskiego dotyczącego imigracji i azylu.

| Kategoria: Dla Radców

Seminarium TRALIM nt. prawa europejskiego dotyczącego imigracji i azylu.

Informuję, że otworzono rejestrację na seminarium TRALIM nt. prawa europejskiego dotyczącego imigracji i azylu, które odbędzie się w czwartek 5 marca br. w Warszawie.  

Udział jest bezpłatny. Wydarzenie realizowane jest przez Krajową Izbę Radców Prawnych w ramach programu TRALIM2 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, jego adresatami są radczynie i radcowie prawni. Gościć będziemy znamienitych prelegentów zarówno z Polski jak i z zagranicy, językami wykładowymi…

Czytaj więcej