Aktualności - Strona 2 z 110

ZAPROSZENIE - 2022 Warsaw Cyber Summit -14 czerwca 2022, Akademia Sztuki Wojennej, Warszawa - Rembertów

Szanowni Państwo,  

Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa (ACPC) Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie organizuje międzynarodową, ministerialną konferencję 2022 Warsaw Cyber Summit (II edycja). 

2022 Warsaw Cyber Summit odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta RP.

Międzynarodowa konferencja (język konferencyjny - angielski, zapewnione tłumaczenie symultaniczne) poświęcona będzie w głównej mierze aspektom prawnym dotyczącym:

  • funkcjonowania środowiska cyber w Polsce i na świecie, 
  • operacji wojskowych w środowisku cyber -…
Czytaj więcej

Ogłoszenie dotyczące naboru na wolontariuszy na wyspie Lesbos prowadzonego przez Organizację Europejscy Prawnicy na Lesbos

Poniżej przekazuję  ogłoszenie Organizacji Europejscy Prawnicy na Lesbos (European Lawyers in Lesbos) skierowane do prawników o trwającym naborze na wolontariuszy na wyspie Lesbos:

Celem Organizacji ELIL jest zapewnienie bezpłatnej, niezależnej pomocy prawnej dla osób ubiegających się o status uchodźcy w Grecji
Spośród osób, którym Organizacja pomogła, 69,7% uzyskało azyl, podczas gdy średnia dla Grecji wynosi 32%.
ELIL poszukuje osób w charakterze prawników-wolontariuszy, asystentów prawnych oraz wolontariuszy-tłumaczy ustnych..

Czytaj więcej

Debata online z cyklu Zawód z zasadami: Radcy prawni i ich partnerzy. Relacje z klientami, sądami i organami administracji publicznej, stosunki koleżeńskie i zaangażowanie w działania samorządu 1 czerwca godz. 10:00

W nawiązaniu do przesłanej informacji dotyczącej cyklu spotkań online w ramach konsultacji dotyczących planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu, mam przyjemność zaprosić Państwa na czwarte z nich.

Czwarta z cyklu „Zawód z zasadami” debata online odbędzie się w środę 1 czerwca br. o godz. 10.00. Tematyka spotkania – Radcy prawni i ich partnerzy. Relacje z klientami, sądami i organami administracji publicznej, stosunki koleżeńskie i zaangażowanie w działania…

Czytaj więcej

Podsumowanie VII Edycji Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”

 

W związku z zakończeniem VII Edycji Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, organizowana przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z Okręgowymi Izbami Radców Prawnych przedstawia podsumowanie konkursu:

  • Etap pierwszy – szkolny – odbył  się w dniu 31 marca 2022 roku.
  • Etap drugi – okręgowy  miał miejsce  w dniach 12-13 kwietnia 2022 roku.
  • Etap trzeci – centralny - Finał - składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Konkursu i  odbył się w dniu 28 kwietnia 2022 roku.
  • Ceremo…
Czytaj więcej

Debata online z cyklu Zawód z zasadami: Radcy prawni a innowacyjnosc_25 maja godz. 10.00

W nawiązaniu do przesłanej informacji dotyczącej cyklu spotkań online w ramach konsultacji dotyczących planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu, mam przyjemność zaprosić Państwa na trzecie z nich.

Trzecia z cyklu „Zawód z zasadami” debata online odbędzie się w środę 25 maja br. o godz. 10.00.

Tematyka spotkania – Radcy prawni a innowacyjność. Nowe formy wykonywania zawodu, wyzwania przy współpracy z partnerami, konkurowanie wynagrodzeniem.

Innowacyjność…

Czytaj więcej

Webinar dla radców prawnych "Program Ubezpieczeniowy dla radców prawnych, zasady odpowiedzialności odszkodowawczej w praktyce"

Szanowni Państwo,

Willis Towers Watson Polska (WTWP) jako broker ubezpieczeniowy KIRP, pragnie zaprosić wszystkich radców prawnych na organizowane wspólnie z KIRP bezpłatny webinar poświęcony tematyce dostępnych ubezpieczeń oferowanych w ramach obowiązującej Umowy Generalnej zawartej pomiędzy KIRP a UNIQA a także zagadnieniom związanym z zasadami odpowiedzialności odszkodowawczej.

Szkolenie odbędzie się na platformie szkoleniowej KIRP, poniżej przesyłamy szczegółową agendę szkolenia wraz z linkiem do rejestracji.

https://szkolenia.kirp.pl/De…

Czytaj więcej

VIII Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych

Koleżanki i Koledzy Radcy Prawni, Aplikanci Radcowscy

Miło jest nam poinformować, że VIII Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych, odbędzie się w dniach 9-12 czerwca 2022 r. w miejscowości Sarbsk koło Łeby. Bazą noclegową Rajdu będzie obiekt Kite Marina (https://www.kitemarina.pl/), położony nad samym jeziorem Sarbsko. Liczymy na Waszą obecność.

W ramach wycieczek planujemy piesze wędrówki wzdłuż Mierzei Sarbskiej, po dzikich bałtyckich plażach z przeprawą łodziami przez jezioro.

Ramowy program imprezy:

W tym roku nasz Rajd poprowadzi nas…

Czytaj więcej

XIV edycja Konkursu "Kryształowe Serce Radcy Prawnego - Głosowanie

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Krajowa Rada Radców Prawnych zakończyła nabór zgłoszeń do XIV edycji konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”, podczas którego nominowani radcy prawni ubiegają się o jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez samorząd radcowski. Na stronie internetowej Konkursu https://krysztaloweserce.kirp.pl/glosowanie/ trwa głosowanie internautów, które potrwa do 29 maja br.

Spośród nominowanych kandydatów internauci wybierają laureata Kategorii 2 „Nagroda Internautów. Wyróżniająca działalność…

Czytaj więcej

"Zawód z zasadami" - druga debata online (18.05.2022)

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do przesłanej informacji dotyczącej cyklu spotkań online w ramach konsultacji dotyczących planowanych zmian zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu, mam przyjemność zaprosić Państwa na drugie z nich.

Druga z cyklu „Zawód z zasadami” debata online odbędzie się w środę 18 maja br. o godz. 10.00. Tematyka spotkania – Radcy prawni i ich wartości. Status radcy prawnego, niezależność, konflikt interesów i tajemnica zawodowa.

Tegoroczny jubileusz…

Czytaj więcej

Informacja o konkursie „Daj się znaleźć z szukajradcy.pl”

 

Wobec uruchomienia wyszukiwarki szukajradcy.pl Krajowa Izba Radców Prawnych ogłasza konkurs „Daj się znaleźć z szukajradcy.pl”.

Uczestnikiem konkursu może być każda osoba wpisana na listę radców prawnych i wykonująca zawód radcy prawnego, która na dzień zakończenia konkursu będzie mieć opublikowaną wizytówkę w wyszukiwarce Krajowej Izby Radców Prawnych szukajradcy.pl.

Aby wziąć udział w konkursie, Uczestnik najpóźniej do końca dnia zakończenia konkursu musi:

- zarejestrować się na platformie e-KIRP pod adresem https://e-kirp.pl,

- podać…

Czytaj więcej